(02) 4627 2990 School Office

Staff Information

Staff

Head of School
Mr Brendan Gorman      
Director of Learning/PYP Coordinator
Mrs Melinda Richardson      
Deputy Head of School
Mrs Michelle McDonnell      
Coordinator of Middle Primary
Mrs Nerida Hadfield      
Coordinator of Senior Primary
Mrs Kiera Parata      
Coordinator of Teacher Accreditation
Mrs Deborah Nash      
Coordinator of Educational Administration
Mrs Jenni Aston      
Pre-Kindergarten
Mrs Natalie Swindale Koalas Prep Team Leader Mon - Wed
Mrs Laura Pullen Echidnas   Wed - Fri
Mrs Jamie Nielson Kangaroos   Mon - Tues
Miss Rachel Chin Wombats   Thurs - Fri
Kindergarten
Mrs Deborah Nash KN Kindergarten Team Leader  
Mrs Thuy Anh Ha KH    
Mrs Lauren Smart KS    
Mr Stuart Connell KC    
Year 1
Mr Nathan Bell 1B Year 1 Team Leader  
Mrs Jacqueline Alldis 1A    
Mrs Judith Carson 1C    
Mrs Nicole Murray 1M    
Year 2
Mrs Melinda Robinson 2R Year 2 Team Leader  
Mrs Kathy Hollis 2H    
Mrs Angela Brown 2H    
Miss Jennifer McLaren 2M    
Miss Victoria Tranby 2T    
Year 3
Mrs Lindsay Connell 3C Year 3 Team Leader  
Mrs Brooke Gillette 3G    
Mrs Rochelle Lawless 3L    
Year 4
Mrs Nerida Hadfield 4H Year 4 Team Leader  
Mrs Anne McPherson 4H    
Miss Kym Busutel 4B    
Mrs Felice Morris 4M    
Year 5
Mrs Jen Aston 5A Year 5 Team Leader  
Mrs Gill Twist 5A    
Miss Rachel Raj 5R    
Mr Joseph Stockinger 5S    
Year 6
Mrs Kiera Parata 6P Year 6 Team Leader  
Mrs Tamsin Weir 6P    
Miss Alison Jones 6J    
Mr Peter Stevenson 6S    
Library
Mrs Sandra Busutel   Library Learning Coordinator Mon - Thurs
Mrs Chris Lorking   Collaborative Learning Tues, Thurs, Fri
Mrs Gayna Nobbs   Assistant Mon - Wed, Fri
Mrs Rebecca Fuente   Teacher Assistant Thurs - Fri
Learning Enhancement
Mrs Kristy Edwards   Learning Enhancement Coordinator Prep - Year 2  
Mrs Heather Gillespie   Learning Enhancement Coordinator Years 3 - 6  
Teacher Assistant - Learning Enhancement
Mrs Sonya Meads      
Teacher Assistants Pre-K
Mrs Eliza Simmons     3 Days: Mon - Wed
Mrs Janine Davidson     2 Days: Thurs - Fri
Mrs Dee Bruynius     3 Days: Wed - Fri
Miss Rebecca Fuente     2 Days: Mon - Tues
Teacher Assistant - Kinder
Mrs Debbie Skeoch     3 Days: Mon - Wed
Mrs Eliza Simmons     2 Days: Thurs - Fri
School Counsellor
Mrs Edwina Stonebridge     Wed (AM) & Thurs (AM)
German
Mrs Justine Holmes     Tues, Thurs
French
Mrs Amy Meallonnier     Tues, Thurs
Sport Coordinator
Mrs Fiona Hornman      
Football Development
Mr Michael Alldis     Tues, Wed, Thurs
Music Specialist
Miss Elyse Hardiman   Band Conductor Mon, Tue , Fri
Miss Rachel Chin     Mon - Wed
Music Coordinator
Miss Rebecca Bailey      
Administration Staff
Mrs Natalie Chamberlain   EA- Head of School/ Compliance Manager  
Mrs Dionne Tacca   Administration Manager  
Mrs Debbie Sovilj   Admin Assist: Finance & Snr Exec  
Mrs Lisa Ryder   Admin Assist: Events & Co-Curricular Tue - Thurs
Mrs Renee Sharpe   Admin Assist: Enrolments Officer Mon, Thurs, Fri
Mrs Jenny Summerell   Admin Assist: Daily Organisation  
Mrs Susan Lewry   Admin Assist: Receptionist (Maternity relief)  
Miss Nandy Ward   Admin Assist:  
Mrs Dee Bruynius   Assistant Tues
Nurses
Mrs Nyree Keats   School Nurse 3 Days: Mon - Wed
Mrs Sophia Gauci   School Nurse 2 Days: Thurs, Fri
IT
Mr Jonathon Fox   Helpdesk & Integration Administrator  
Mr Zimran Javed   IT Assistant  
OSHC
Mrs   OSHC Coord: Students, Resourcing  
Mrs Lana Schwigtenberg   OSHC Coord: Staffing, Policy  
Mrs Karene Mason   OSHC Assistant  
Mrs Cherry Lapid   OSHC Assistant  
Mrs Susan Leslie   OSHC Assistant  
St Peter's Shop
Mrs Dee Bruynius   Shop Coordinator Mon
Mrs Liz Mizzi   Shop & Café Assistant Mon, Wed, Fri
Property
Mr Denis Chapman   Facilities Manager  
Mr Ryan Jansen   Facilities Assistant  
Mr Aaron Cooper   Facilities /Compliance Assistant  
Miss Alexandra Shingles-Moore   Team Leader - Cleaning  
Mrs Lucilla Teodoro   Cleaner  
Mary Malang   Cleaner  
Back to Top